Fabrika ve Depolarda Haşere, Kemirgen Kontrol ve İlaçlama Hizmeti

Fabrika ve depolar haşere ve kemirgenlerin yaşaması için en uygun yerlerden biridir. Çünkü ayrıntılı temizlik ve ilaçlama yapılmadığı için vede geceleri boş kaldığı için buralarda barınmak fareler açısından daha kolaydır. Ayrıca besin bulma açısından da bu fabrika ve depolar böcekler ve kemirgenler için biçilmiş kaftandır. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamda çalışmanın bir gereği olarak fabrika ve depolara ilaçlama yapılması gereklidir.


Fabrikaların en uç bölgelerinde, çatılarda, yemekhaneye yakın bölgelerde özellikle tekstil fabrikalarının ürünlerinden kaynaklanan ve bazı böceklerin sevdiği ortamlar oluşur. Fabrika ilaçlama; ilaçlama konusunda eğitimli ve tecrübeye sahip ekip ve teçhizatlarla ve daha sonrasında sağlık açısından doğabilecek sorunları önleyici olarak yapılan bir operasyondur. Bu ortamlarda bulunan zararlı haşerelerin türleri fabrikanın üretim yaptığı sektöre bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu böcek türleri ekipler tarafından belirlenir, yuvaları ve barınakları tespit edilerek kesin sonuç veren ilaçlama yöntemi seçilerek en uygun ilaçlama yapılır.

İlaçlama ile sağlıklı ve temiz bir ortamda çalışma imkanı amaçlanır. Fabrika ve depolarda ilaçlama diğer ev yada bina ilaçlamalarına nazaran daha zor ve zaman isteyen bir süreçtir.

Fabrika ve depolarda en çok bulunan hayvanlardan biri de farelerdir. Farelerin girişleri bir çok yoldan olabilir. Bu girişlerin neler olduğu tespit edilir ve kontrol altına alınarak fareler için ilaçlama yöntemleri uygulanır.

Fabrika ve depoların ilaçlama için hangi ilaçlama türünün yapılması gerektiği uzman ekiplerin değerlendirmesi sonucunda ortaya çıkar. Bu alanların ilaçlaması profesyonel ilaçlama ekipleri tarafından yapıldığında insan sağlığı açısından hiçbir riski olmaz. Üstelik fabrika ve depolarda ilaçlama yapılırken çalışanların tahliye edilmesi zorunluluğu da yoktur. Fabrika ilaçlama operasyonu devam ederken gündelik fabrika işleri de aynı zamanda yürütülür. Haşereler için üremenin ve barınmanın en kolay olduğu yerlerin başında fabrikalar ve depolar gelir. Fabrika ilaçlaması tecrübe gerektirir; çünkü fabrikalar insanların toplu halde yaşadıkları yerler arasındadır. Fabrika ilaçlaması talebinde bulunduğunuzda alanda bulunan haşerenin yoğunluğuna ve türüne bağlı olarak farklı ilaçlama yöntemleri uygulanabilir. Alana kokulu ilaçlama adı verilen ilaçlama metodu uygulanacak ise alan belli bir süre kapalı tutulduktan sonra havalandırılır ve bu süre içerisinde kullanıma kapalı tutulur. Fakat jel ilaçlama sistemi uygulanacak ise alanın kısa süreli de olsa kullanım dışı kalması söz konusu değildir. Alanda yapılması gereken ilaçlama kokusuz ilaçlama ise, alanda belli bir süre ıslak temizlik yapılmaması gerekir. İnsanların toplu halde yaşadıkları alanlarda tecrübesiz ve belgesiz firmaların ilaçlama yapması kesinlikle son derece tehlikelidir. Tecrübesiz ve belgesiz firmaların kullandıkları ilaçları tarım kökenli ve kanserojen madde içeren ilaçlardır. Bunun yanı sıra ilaçlama metotları kesinlikle yanlıştır. Bu açıdan ilaçlama yaptıracağınız firmanın yasal olmasına dikkat ediniz.